cinsiyet değiştirme ameliyatı

He, bu olası. Cinsiyet geçiş işlerı (ara sıra cinsiyet onaylama ameliyatı yahut cinsiyet değustalıktirme operasyonı olarak adlandırılır), cinsiyet disforisi olan bireylerin tevellüt cinsiyetlerinden istedikleri cinsiyete intikallerinin bir yoludur (ancak tek yolu değildir).

Sap-gacı cerrahisi, kaşık düşmanı genital organlarının oluşturulmasını mideerir. Penis ve testisler çıeşlır ve penis derisinden (vajinoplasti) bir vajina oluşturulur. Labia skrotal deriden strüktürlabilir.

Cerrahlar antrparantez, çoğu kez penisin ucunda bulunan koca hassasiyetli glanslardan bir klitoris (klitoroplasti) oluştururlar. Klitoris çoğu elkızı muhtevain önemli bir seksüel lezzet merkezidir ve birmebzul eksikli klitoral stimülasyon olmadan orgazma ulaşamaz.

Cinsiyet bileğmaslahattirme cerrahi müdahaleının amaçlarından biri, yakınlıktan kâm ahiz ve orgazma idrak yeteneğidir. Tetkikat, birçok trans kadının yeni cinsel organlarından memnun olduğunu göstermektedir.

2017 Senesinde Tensel Tababet Dergisi, klitoroplasti ve vajinoplasti sonrası transseksüahali bayanların cinsel duyumlarını mesafeştıran dü çtuzakışma yayınladı.

İlk çallıkışmada, 22 delegenın tümü yeni klitorisine bir filament uygulandığında hisleri hissedebildiler. Ilişik olarak, trans kadınlardan 19’u orgazm olduğunu bildirdi.

25 Trans cinsilatifı mideeren ikinci çkırmızıışmada, klitoris, labia, vajinal vuzuh ve anüs üzerinde duyumlar sınav edildi. Mabeyinştırmacılar tüm iştirakçilar bağırsakin “iyi genital hassaslık” bildirdiler. Yüzde sekseni, davranışlemlerinden bu yana en azca bir defa orgazma nailtı.

Her iki çkırmızıışmada da, çoğu trans bayan, cerrahi sonuçlarından mutlu olduklarını söylemiş oldu.

Trans Kadınların ameliyattan sonra orgazm olmaya sarrafiyelaması vakit alabilir. Vücudun iyileşmesi gerekiyor. Nasıl ikazlmayı sevdiğini ve hangi alanların ona en çok sefa verdiğini esrarkeşfetmesi gerekiyor. Giderek, bu gereksinimlerı eşine iletebilir. Evet da, o ve partneri bu ayyaşifleri yanında yapabilir.

Cinsiyet bileğalışveriştirme cerrahi müdahaleından sonrasında cinsiyet konusunda rehberliğe ihtiyaç duyduklarını düşünen trans kadınlar, vasıflı bir profesyonelle seksüel terapist aramaktan çekinmemelidir.
trans kadın

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *